شنبه, 31 فروردین,1398

 

اخبار بانوان فرهیخته استان کرمانشاه

18

دبیر جمعیت بانوان فرهیخته استان کرمانشاه گفت: مهارت‌های زندگی و فراگیری آن عامل اساسی برای ازدواج است.

افسانه تیرانداز، دبیر جمعیت بانوان فرهیخته استان کرمانشاه در گفت‌وگو با سایت جمعیت بانوان فرهیخته کرمانشاه، گفت: جامعه‌ بنیان گرفته از ارزش‌های اسلامی آموزه‌های قرآنی و تعالیم اهل‌بیت(ع) در آن اثر یافته است و جامعه ما چنین جامعه‌ای است.

وی با تأکید بر فراگیری مهارت‌های زندگی، افزود: امروز علم روانشناسی نیز راه‌کار و شیوه‌های بهتر زیستن به ما معرفی و ارائه می‌کند که در قالب مهارت‌های زندگی تعریف شده است.

تیرانداز اظهار کرد: برای دست‌یابی به یک زندگی سالم و پایدار باید اصول و قواعدی را رعایت کنیم که این اصول در دین اسلام در قالب مهارت‌های زندگی ارائه شده است.

دبیر جمعیت بانوان فرهیخته استان کرمانشاه تصریح کرد: ملاک‌های ازدواج در اسلام بر محور ایمان و تقوا بنیان نهاده شده است.

وی گفت: در سایه ایمان و تقوا روابط عمیق بین زوجین ایجاد می‌شود و در فضای چنین خانواده‌ای زمینه پرورش صحیح فرزندان فراهم است.

تیرانداز اظهار کرد: زندگی مشترک افقی روشن و جلوه‌گاهی برای تولد دوباره است مشروط بر آن که نکات ضروری این اشتراک یعنی توانایی‌ها و مهارت‌های خاص و سازنده در تفکر و بینش و عملکرد انسان دیده شود.

دبیر جمعیت بانوان فرهیخته استان کرمانشاه تصریح کرد: مهارت‌ها و توانایی‌های انسان است که در وقت لازم به یاری او می‌آید تا مشکلات، اختلافات و نقاط قوت و ضعف و کاستی‌های مشترکش برطرف شود.

وی گفت: عدم توانایی‌ و مهارت‌های لازم از سوی زوجین به طور مسلم موجب رنجش و تلخکامی در زندگی خواهد شد.

تیرانداز اظهار کرد: بقا و تداوم و شیرینی زندگی مشترک در گرو توانایی‌ها و مهارت‌هایی خاص است و در حقیقت تضمین کننده قابل اطمینان برای خوشبختی زوجین بحساب می‌آید.

دبیر جمعیت بانوان فرهیخته استان کرمانشاه در پایان تصریح کرد: توانایی‌ها و مهارت‌های خاصی برای ایجاد و برقراری یک زندگی ایده‌آل در سایه ایمان و تقوا و روابط عاطفی بین زوجین ایجاد می‌شود.

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |
حداقل

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی کرمانشاه میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

آخرین بروز رسانی توسط مدیریت سایت در تاریخ 1397/02/30

حریم خصوصی  |  شرایط استفاده
طراحی و پیاده سازی توسط پرشیاسافت